Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Parafia Ługi na 100-lecie niepodległości Polski


100-lecie niepodległości naszej ojczyzny to wyjątowe święto. W okresie bezpośrednio poprzedzającym święto 11 listopada również i Parafia Ługi apeluje do wiernych i mieszkańców miejscowości naszej parafii o włączenie się w to wyjątkowe wydarzenie.

Już dziś wywieśmy flagi narodowe na naszych domach i ulicach. Niech będą one wyrazem naszej jedności w tym wyjątkowym święcie - apeluje Proboszcz naszej parafii ks. Ireneusz Mastej.

100 lat niepodległości

W całym tygodniu poprzedzającym 11 listopada odbywać się będą szczególne spotkania i odprawiane będą wyjątkowe Msze Święte w kościołach naszej parafii na które serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, mieszkańców i gości przebywających w naszych miejscowościach.

wtorek 6 listopada godz. 17:00

Zapraszamy na wyjątkową Mszę Świętą w kościele parafialnym św. Wawrzyńca w Ługach, gdzie po raz pierwszy zabrzmi Bogurodzica - utwór mający tyle samo lat co nasz koścół w Ługach. W uroczystościach tych wezmą udział członkowie portugalskiej rodziny królewskiej.

piątek 9 listopada godz. 18:00

Zapraszamy wszystkich parafan na uroczystą Mszę Świętą z okazji 100-lecia niepodległości Polski do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Zatoniu. Po Mszy Świętej odbędzie się pochód niepodległościowy z kościoła do świetlicy, gdzie przygotowany został program artystyczny oraz wieczór pieśni patriotycznej wraz z poczęstunkiem (wojskowym).

niedziela 11 listopada godz. 9:00

Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętę odpustowę ku czci św. Marcina w Zielonej Górze-Suchej. Po Mszy Świętej odslonięcie pamiątkowego obelisku z okazji 100-lecia niepodległości Polski.

niedziela 11 listopada godz. 11:00

Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej połączoną ze złożeniem votum mieszkańców Zatonia z okazji 100-lecia niepodległości naszej ojczyzny.

W tym wyjątkowym tygodniu poprzedzającym bezpośrednie obchody 100-lecia niepodległości Polski pokażmy naszą jedność i bądźmy razem podczas przygotowanych uroczystości. Serdecznie zapraszamy.