Ogłoszenia parafialne - 25 listopad 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

25 LISTOPAD 2018

• Dziękuję Parafianom i Gościom za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – dzisiaj patronalne święto Seminarium Duchownego w Paradyżu – po Mszy będą rozdawane koperty na utrzymanie Paradyskiego Seminarium.
  • Dzisiaj po Mszy będzie można złożyć ofiarę do puszki którą przeznaczymy dla rodzin które straciły dach nad głową podczas pożaru w Kiełpinie.
  • W minionym tygodniu  23 listopada minęły 3 lata kiedy Ojciec Święty Franciszek mianował bp. Tadeusza Lityńskiego biskupem diecezjalnym, a w obecnym tygodniu w piątek św. Andrzeja Apostoła a za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. W czasie Mszy św. pobłogosławiony zostanie wieniec adwentowy w kościele, ale również zachęcam do przyniesienia z domów, swoich wieńców które zostaną pobłogosławione i w naszych domach będą nam przypominać o Adwencie.
  • W sobotę zapraszam na Adwentowy Spływ Kajakowy po Zielonej Górze z okazji 3 rocznicy mianowania naszego Parafianina bp. Tadeusza Lityńskiego, Biskupem Diecezjalnym. Popłyniemy z Kiełpina do Zatonia. Rozpoczęcie o 10.30 przy kościele, następnie wspólny przejazd busem do Kiełpina i o 11.00 rozpoczęcie spływu. Około 13.00 zakończenie spływu i wspólne ognisko. Zapraszam szczególnie Panów bo zapowiada się ciekawa męska przygoda, ewentualnie dzieci tylko pod opieką ojców. Zapisy u mnie ( można telefonicznie ) a ostateczna decyzja o tym czy dojdzie do Spływu w zależności od pogody zapadnie w sobotę w godzinach porannych,
  • Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w Suchej od 8.30 a w Zatoniu od 10.30.
  • Kancelaria Parafialna czynna – w piątek od 18.30 do 19.15..
  • Dziękuję za wszelką życzliwość oraz za sprzątanie kościoła.
  • Zachęcam do nabywania tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz innych czasopism, które są wystawione na stojaku, oraz zachęcam do zaglądania na tablice ogłoszeń oraz strony internetowe Parafii i Stowarzyszenia.

Życzę dobrego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości.

Wasz Proboszcz

ZIELONA GÓRA – SUCHA

kościół św. Marcina z Tours

17.00 Za + Pawła Radkowskiego – w 4 rocznicę śmierci.

2.12.2018

9.00 Msza św. Dziękczynna.

KSIĄŻ ŚLĄSKI

kościół narodzenia św. Jana Chrzciciela

17.00 Za + Jolantę Kozłowską.

2.12.2018

Za + Anastazję, Karola, Mieczysława, Franciszka Białoskórskich.

ZIELONA GÓRA – ZATONIE

kościół Mariacki

18.00 Za + Jerzego Zawadę – w miesiąc po pogrzebie.

01.12.2018

Adwentowy Spływ Kajakowy z Kiełpina do Zatonia

Chrzest Adama.

2.12.2018

Za + Eleonorę, Ignacego i Stefana Warcholińskich.

ŁUGI

kościół parafialny św. Wawrzyńca

1.12.2018

16.00 Dziękczynno błagalna w intencji Henryka z okazji 2 urodzin o Boże błogosławieństwo i liczne łaski.

2.12.2018

Za + Ignacego Domagałę i + Kazimierę Piasecką.