Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Zapraszamy na Msze Święte roratnie w naszej Parafii


Adwent ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

Dobre przeżycie Adwentu i rorat jest związane z rozważaniem tych dwóch prawd: obecności Chrystusa już teraz, prowadzącego nas przez życie, którego celem jest wieczność. Warto więc w tym bardzo krótkim czasie trochę się zatrzymać, żeby nie dać się ponieść atmosferze Bożego Narodzenia, zanim te święta faktycznie się zaczną. Bo wtedy łatwo jest przeżyć Boże Narodzenie bez Boga…

Czuwanie wypracowuje piękne cechy: pracę nad sobą, gotowość na spotkanie Pana z czystym sercem. Dlatego warto przeżyć Adwent uczestnicząc w roratach, przystąpić do Sakramentu Pokuty, czy wziąć udział w organizowanych przez parafie rekolekcjach.

(ks. Rafał Mocny)

Zapraszam na Roraty – Msze św. o Matce Bożej, zapraszam ze świecami i lampionami, a dzieci proszę, aby przynosiły kolorowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami, które umieścimy przy Żłóbku - zachęca do udziału w Roratach nasz Proboszcz ks. Ireneusz.

Msze Święte roratnie odprawiane będą wg następującego porządku:

Sucha – środa o 17.00

Książ Śląski – czwartek o 17.00

Zatonie – środa i piątek o 6.30 – po Mszy mały poczęstunek i autobus zabierze dzieci sprzed kościoła o 7.05 do szkoły w Drzonkowie. W Adwencie nie będzie Mszy w Zatoniu po południu.

Ługi – czwartek o 7.00 - po Mszy mały poczęstunek i autobus zabierze dzieci sprzed kościoła o 7.40 do szkoły w Otyniu.

Zapraszamy serdecznie do udziału w tych nabożeństwach

roraty