Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

90 lat Ludwika Jastrzębskiego z Książa Śląskiego


W pierwszy dzień Nowego 2019 Roku w Uroczystość Maryi Bożej Rodzicielki w Książu Śląskim odbyła się Msza św. koncelebrowana przez naszego Proboszcza ks. Ireneusza Masteja oraz dawnego proboszcza ks. kanonika Jana Ciesielskiego.

Książ Śląski 90 lat 01

Ksiądz Ireneusz odprawiał Mszę św. w intencji od córek za Pana Ludwika Jastrzębskiego, który właśnie dziś obchodził swoje 90-te urodziny. Ks. kanonik Jan Ciesielski modlił się za śp.Józefę Jastrzębską, zmarłą 3,5 roku temu żonę Jubilata oraz jego zmarłą 1,5 roku temu córkę - Alicję Jeżewską. Msza miała podniosły charakter, ponieważ to pierwsza w Książu Msza w 2019 roku i za najstarszego mieszkańca wsi. 

Pan Ludwik Jastrzębski to znana osoba wielu ludziom, ponieważ był felczerem medycyny w Książu i leczył ludzi z naszej parafii i poza jej terenem. Oddany rodzinie, ludziom, oddany Bogu, dobry i prawy człowiek, nigdy nie odmówił nikomu pomocy. Wspomagał także budowę i remonty naszego kościółka, czynnie uczestniczył we wszystkich kościelnych wydarzeniach naszej parafii.

W kazaniu ks. Ireneusz przedstawił istotę dzisiejszej uroczystości, poświęconej Maryi, Matki Boga i wszystkich ludzi. Pod koniec Mszy świętej księża prowadzili dialog na temat swoich parafii odnośnie udzielonych chrztów, ślubów, pogrzebów w 2018 roku, a ks. Jan dodatkowo krótko opowiedział o swojej pracy w kolejnych parafiach w których posługiwał po parafii Ługi i tej obecnej w Bożnowie pod Żaganiem.

Książ Śląski 90 lat 03

Wiele osób na ręce córek składało życzenia dla szanownego Jubilata. Dla wszystkich to był wyjątkowy dzień, a zwłaszcza dla Pana Ludwika, który z racji wieku nie mógł uczestniczyć w tej Mszy św., ale oczekiwał w domu na Pana Jezusa i także mógł przyjąć go dziś w swoje 90-te urodziny w gronie najbliższych mu osób.

Książ Śląski 90 lat 02

Życzymy Jubilatowi wiele łask od Pana Boga i Maryi Bożej Rodzicielki i jeszcze wielu wspaniałych lat w zdrowiu i wszelkiej pomyślności!