Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Święto Objawienia Pańskiego w Zatoniu


6 stycznia przypada święto Objawienia Pańskiego powszechnie znane jako święto Trzech Króli. W tym dniu gościmy na Mszy Świętej w Zatoniu przedszkolaków z naszego zatońskiego Oddziału Przedszkolnego należącego do Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Zielonej Górze. Dzięki temu jest to jedna z największych frekwencją Mszy Świętych w ciągu roku. Poza dziećmi i całą kadrą przedszkola na tą wyjątkową eucharystię przyjeżdżają całe rodziny od najmłodszych do najstarszych pokoleń. Wszystko za sprawą przygotowanego przedstawienia jasełkowego w wykonaniu najmłodszych.

Objawienie Pańskie 14

Mszę Świętą rozpoczął nasz Proboszcz ks. Ireneusz Mastej witając serdecznie wszystkich przybyłych. Czytania Pisma Świętego przybliżyły nas w tematykę i czasy narodzin Jezusa Chrystusa oraz dalekiej wędrówki trzech władców wschodnich ziem i oddania hołdu nowonarodzonemu Mesjaszowi.

Objawienie Pańskie 02 Objawienie Pańskie 03

Po czytaniu Pisma Świętego zamiast cotygodniowego kazania do głosu doszli najmłodsi aktorzy za naszego przedszkola prezentując historię narodzin Jezusa oraz wizyty trzech króli, a we wszystko pięknie wkomponowując nasze polskie kolędy.

Objawienie Pańskie 05

Objawienie Pańskie 07 Objawienie Pańskie 08

Pojawiła się więc święta rodzina Józef i Maryja oraz ich syn Jezus. Byli pastuszkowie, którzy przynieśli swoje dary nowonarodzonemu dziecięciu. Były też i aniołki obwieszczające dobrą nowinę.

Objawienie Pańskie 09 Objawienie Pańskie 06

Objawienie Pańskie 10

Z ust najmłodszych aktorów płynęły pięknę słowa polskich kolęd zachęcając jednocześnie uczestników Mszy Świętej do wspólnego śpiewu, a wszystkim akompaniowała pani Marta Błaszczyk. Po chwili pojawili się również trzej królowie przynosząc w darze złoto, kadzidło i mirrę.

Objawienie Pańskie 11 Objawienie Pańskie 12

Objawienie Pańskie 01

Na zakończenie przedstawienia dzieci złożyły nam wszystkim piękne noworoczne życzenia. Ksiądz Proboszcz podziękował najmłodszym za ich piękny występ, natomiast sołtys Zatonia w podziękowaniu podarował całemu przedszkolu przybory do rysowania. Zebrani na eucharystii wierni gromkimi oklaskami nagrodzili najmłodszych zatończyków i nie tylko za ich piękny występ i piękny śpiew. Słowa uznania należą się również wychowawczyniom paniom Małgorzacie Lewandowskiej, Renacie Dobruckiej-Ratajczak, Izabeli Kmiecik, Idze Szeląg, Marcie Błaszczyk, całej kadrze pedagogicznej i pomocniczej tego przedszkola oraz pani dyrektor ZE nr 4 Jolancie Szlachetce.

Objawienie Pańskie 15

Uroczysta eucharystia dobiegała końca, ale nasze świętowanie jeszcze nie. Na ołtarzu ułożono trzy korony, które dały początek uformowaniu się naszego zatońskiego Orszaku Trzech Króli. Dzieci wspólnie z opiekunami przygotowali dla większości z nas korony i każdy mógł choć przez chwilę poczuć się jak wschodni władca zmierzający oddać pokłon nowonarodzonemu dziecięciu.

Objawienie Pańskie 18 Objawienie Pańskie 17

Objawienie Pańskie 19

Wyruszyliśmy więc w pięknym Oraszaku Trzech Króli śpiewając polskie kolędy i zmierzając do zatońskiego Betlejem oddać pokłon małemu Jezuskowi.

Objawienie Pańskie 20

Objawienie Pańskie 21 Objawienie Pańskie 22

Pięknie dziękujemy dzieciom i ich wychowawczyniom p. Małgosi, p. Renatce, p. Izie, p. Idze i p. Marcie za uświetnienie tym występem uroczystości Objawienia Pańskiego w zatońskim kościele. Wszystkim zaś dziękujemy za udział w tym wyjątkowym święcie.