Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Koncert na zakończenie Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych


166 -osobowy chór zaśpiewał 17 marca w kościele pw. św. Urbana w Zielonej Górze. To efekt III Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych.

uwielbienie 02

Przez ostatnie trzy dni 166 uczestników pod kierunkiem wybitnych kompozytorów i muzyków: Leopolda Twardowskiego i Huberta Kowalskiego przy pomocy Martyny Dziechciaruk i Małgorzaty Schmidt nie tylko doskonalili emisję głosy, poprawną dykcję oraz interpretację wykonywanych utworów, ale przede wszystkim odkrywali głębię tkwiącą w muzyce wykonywanej podczas liturgii. – Najważniejszym celem tych warsztatów jest pokazanie piękna liturgii i tego, że muzyka stanowi z nią jedną całość – wyjaśnia Natalia Makuch.

uwielbienie 01

Przed zielonogórską publicznością wystąpili pasjonaci śpiewu z Drezdenka, Głogowa, Gorzowa Wlkp., Jeleniej Góry, Kożuchowa, Krosna Odrzańskiego, Poznania, Strzelec Krajeńskich, Torzymia, Warszawy, Zielonej Góry, Żar i Żagania.

Najstarszy uczestnik miał 79 lat, a najmłodszy 9. – Jestem tu po raz trzeci. Zawsze nabieram tu nowej energii i dowiaduję się czegoś nowego. A przy okazji, albo może przede wszystkim, w tym czasie wielbimy Pana Boga – wyjaśnia Dominika Kuligowska z Gorzowa Wlkp.

Warto nadmienić, że w tych warsztatach brała udział nasza parafianka pani Katarzyna Jastrzębska z Książa Śląskiego i miała zaszczyt śpiewać w chórze i uczestniczyć w Koncercie Wielbienia.

To było wspaniałe duchowe przeżycie – śpiew na chwałę Panu, a zarazem niepowtarzalne rekolekcje - mówiła pani Katarzyna po koncercie.

uwielbienie 03

Chórowi towarzyszyli muzycy z filharmonii gorzowskiej i zielonogórskiej.

Honorowy patronat nad warsztatami objęli bp Tadeusz Lityński i prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

zgg.gosc.pl