Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Muzyczne wydarzenie Wielkiego Postu - "Pasja wg św Mateusza" J. S. Bacha


Każdego roku w okresie Wielkiego Postu Zielona Góra ma okazję uczestniczyć w wielkim wydarzeniu muzycznym.

Magna Opera Sacra to cykl projektów przygotowywanych wspólnie przez chór kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus Humanus we współpracy z światowej sławy artystami. W ramach tego projektu przygotowano m.in. Mesjasza J.F.Haendla i Pasję wg św. Jana J.S.Bacha.

Pasja 02

W sobotni wieczór 6 kwietnia w kościele Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze zaprezentowano "Pasję wg św. Mateusza" J.S.Bacha. Do realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia zaproszono najbardziej rozpoznawalną w świecie polską orkiestrę barokową Arte dei Suonatori Aureliusza i Ewy Golińskich oraz Karola Kozłowskiego (tenor), Marzenę Michałowską (sopran), Piotra Olecha (kontratenor), Aleksandra Kunacha (tenor), Jana Bukowskiego (baryton) i Macieja Straburzyńskiego (baryton). Całością dyrygował Bartłomiej Stachowiak.

Pasja 04 Pasja 03

W trakcie przedstawiono całą muzyczną interpretację męki Jezusa Chrystusa wg św. Mateusza. Piękne arie, recytatywy i chorały w wykonaniu artystów wzruszały zgromadzoną publiczność. I do tego muzyka dawna w wykonaniu Arte Dei Suonatori.

Pasja 08

Powierz swoją drogę i wszystko, cokolwiek trapi twe serce

najwierniejszej opiece Tego, który czuwa nad niebem,

nadaje obłokom, powietrzu i wiatrom kierunek, ścieżki i koleiny.

On znajdzie także drogi po których mogą kroczyć twoje stopy.

Pasja 06 Pasja 07

Zebrana publiczność gromkimi oklaskami i owacją na stojąco dziękowała artystom za ten wspaniały wielkopostny występ. A trwał on bez mała ponad 3 godziny.

Pasja 11

Był to wyjątkowy wieczór w zielonogórskim kościele Najświętszego Zbawiciela. Gratka nie tylko dla melomanów, ale dla każdego. Słowa wielkiego uznania należą się wszystkim artystom, orkiestrze Arte Dei Suonatori i całemu chórowi akademickiemu Cantus Humanus oraz dyrygentowi Bartłomiejowi Stachowiakowi. Dziękujemy za piękny wieczór, cudowną muzykę i niesamowity śpiew. Warto było uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Pasja 01