Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Poniedziałek Wielkanocny w Suchej


Tradycyjnie w Poniedziałek Wielkanocny w Suchej odprawiana jest uroczysta Msza Święta, której przewodniczy osoba szczególna - J.E. ks. Bp Tadeusz Lityński. I choć jego pobyt ma prywatny charakter to wielu mieszkańców naszej parafii wiedząc o tym fakcie chętnie wybiera się na tą uroczystość wysłuchać Słowa Bożego głoszonego przez naszego Biskupa.

Poniedziałek Wielkanocny w Suchej 04

Proboszcz naszej parafii ks. Ireneusz Mastej powitał Biskupa Tadeusza Lityńskiego prosząc Go jednocześnie o odprawienie Eucharystii w intencji zmarłych mieszkańców Suchej oraz o wygłoszenie wielkanocnego Słowa Bożego. Również mieszkańcy Suchej serdecznie powitali ks. Biskupa prosząc jednocześnie o wielkanocne błogosławieństwo.

Poniedziałek Wielkanocny w Suchej 02 Poniedziałek Wielkanocny w Suchej 01 

W tej uroczystej Mszy Świętej uczestniczył ks. prof. Tadeusz Stanisławski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W homilii Biskup Tadeusz nawiązywał do świadectwa zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Pascha odnosi się do życia świata. Świat przeszedł od niebytu, nicości do istnienia, do życia w pewnym układzie uporządkowanym. Możemy więc mówić, że Pascha trwa już kilkadziesiąd miliardów lat. Jest to Pascha świata. - zaczynał Biskup Tadeusz.

Poniedziałek Wielkanocny w Suchej 09

Możemy też mówić o przejściu człowieka od narodzin, poprzez całe życie, aż do śmierci. To Pascha człowieka. I w tą Paschę świata i człowieka wpisuje się Pascha Jezusa Chrystusa. Najważniejsza. Pascha, która mówi nam o przejściu ze śmierci do życia. - kontynuował Biskup Tadeusz.

Poniedziałek Wielkanocny w Suchej 08

Jesteśmy w oktawie Wielkiej Nocy. Obchodzimy drugi dzień świąt. Ale właściwie po co go obchodzimy? Jest to dzień utwierdzania się w przekananiu, że Pan Jezus Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Ten dzień ma nie tylko napełnić nas wiarą, ale utwierdzić w przekonaniu, że Jezus prawdziwie zmartwychwstał. Ta prawda wyraża się słowem, modlitwą i dziełem człowieka wierzącego. - kończył Biskup Tadeusz.

Poniedziałek Wielkanocny w Suchej 10

Słowo Boże Biskupa Tadeusz Lityńskiego wpasowało się w wielkanocny charakter poniedziałkowej eucharystii. Na zakończenie Mszy Świętej nasz Proboszcz podziękował Biskupowi Tadeuszowi Lityńskiemu za odprawioną eucharystię, za wygłoszone Słowo Boże i za tą wyjatkową pamięć o rodzinnej miejscowości i jego mieszkańcach.

Poniedziałek Wielkanocny w Suchej 13 Poniedziałek Wielkanocny w Suchej 12

Proboszcz ks. Ireneusz Mastej dziękował za wygłoszone Slowo Boże, za odprawioną eucharystię i piękny podarunek dla kościoła w Suchej, jakim był nowy ornat. Biskup Tadeusz również dziękował za udział w eucharystii i apelował o otwarcie się na miłosierdzie Boże.

Poniedziałek Wielkanocny w Suchej 11

Biskup Tadeusz Lityński zaś poprosił o jeszcze jedną ważną dla Niego tradycję, chciałby wspólnie z kapłanami uścisnąć po Mszy świętej rękę każdemu z przybyłych na tą eucharystię życząc jednocześnie wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa. Piękna tradycja i warta wdrożenia we wszystkich kościołach naszej parafii.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej pięknej uroczystości Wielkanocnego Poniedziałku.

Poniedziałek Wielkanocny w Suchej 15 Poniedziałek Wielkanocny w Suchej 16

Poniedziałek Wielkanocny w Suchej 17 Poniedziałek Wielkanocny w Suchej 18

Poniedziałek Wielkanocny w Suchej 19