Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Nabożeństwo Majowe u stóp św. Floriana


Mamy maj, a więc codziennie możemy uczestniczyć w nabożeństwach majowych kierowanych ku Matce Bożej. Kiedyś takie nabożeństwa odprawiane były praktycznie przy każdej kapliczce, krzyżu czy też przy figurce przydrożnej. Wierni naszej parafii mogą uczestniczyć w codziennych nabożeństwach organizowanych również w kościołach naszej parafii.

Majowe u Floriana 01

Dziś 4 maja obchodzimy święto św. Floriana, patrona strażaków, hutników i kominiarzy. Dlatego też w dniu dzisiejszym nabożeństwo w Zatoniu odbyło się przy kapliczce św. Floriana w samym centrum Zatonia przy ruchliwej drodze. Właśnie tam zaprosił wszystkich Proboszcz naszej Parafii ks. Ireneusz Mastej.

Majowe u Floriana 03

Z zaproszenia skorzystało kilkunastu mieszkańców Zatonia. Wspólnie odśpiewaliśmy Litanię Loretańską wzbudzając podziw i uznanie kierowców i pasażerów oczekujących na możliwość przejechania przez remontowane ulice Zatonia. Była też krótka modlitwa za strażaków, hutników i kominiarzy, którym patronuje św. Florian.

Majowe u Floriana 04

Po zakończonej modlitwie zastanawiano się, gdzie kiedyś w Zatoniu znajdowała się siedziba strażaków. Właśnie tam, za pięknym kasztanowcem była ich stróżówka i tam była mała wiata pod którą stał wóz strażacki. Obecnie stoi tam nowa część zatońskiej świetlicy.

Wszystkim strażakom, szczególnie nam najbliższym druhnom i druhom z OSP Jarogniewice i OSP Sucha, życzymy dużo szczęścia i radości z tak ważnej misji, jaką pełnią, ale przede wszystkim życzymy, aby bezpiecznie i zdrowo powracali z każdej akcji, jaką przyjdzie im wykonywać.

Majowe u Floriana 05

Ten piękny kwitnący kasztanowiec stojący za kapliczką św. Floriana uświadomił nam jeszcze jedną ważną rzecz, że w poniedziałek rozpoczynają się matury w szkołach średnich. Wszystkim maturzystom życzymy, aby mogli w pełni wykazać się swoimi talentami, zdolnościami, umiejętnościami i wiedzą. Trzymamy za Was kciuki.