Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Chodźcie z nami - 37 Diecezjalna Pielgrzymka do Częstochowy


Lato zbliża się wielkimi krokami i czas zaplanować sobie urlop. Ciekawą inicjatywą jest udział w corocznej pielgrzymce na Jasną Górę. I w niedzielę podczas Mszy Świętej w Zatoniu gościliśmy dwójkę młodych ludzi z Parafii św. Mikołaja w Raculi - ojca z córką, którzy zachęcali do udziału w tegorocznej 37 Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Pielgrzymka 1

Tak mówią o udziale w pielgrzymowaniu zachęcając nas wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym czasie:

To był naprawdę piękny i owocny czas. Modlitwa, śpiew, radość i niewyobrażalna życzliwość spotykanych na pielgrzymim szlaku ludzi sprawiają, że człowiek choć na chwilę może się zatrzymać i dostrzec to co w życiu jest najważniejsze. Zawsze zastanawiałem się co ludzi ciągnie na pielgrzymkę, do zmagania się z trudem pielgrzymowania, ciągłym niewyspaniem, bólem, nie do wytrzymania upałem (jak w tym roku) czy też deszczem (jak to bywało czasem w latach poprzednich) i tak się zastanawiałem aż nie wybrałem się na swoją pierwszą pielgrzymkę. To czas na pielgrzymce sprawia, że staję się lepszym człowiekiem, lepszym mężem, lepszym ojcem, lepszym pracownikiem, po prostu lepszą wersją samego siebie. W codziennym zabieganiu łatwo się w tym wszystkim pogubić dlatego też cieszę się ogromnie, że jeżeli tylko Bóg pozwoli to za rok znowu będzie można wyruszyć na pielgrzymi szlak:). Radosnej niedzieli :)

Pielgrzymka 2

Już w najbliższą niedzielę 2 czerwca o godz. 12:00 w kościele św. Mikołaja w Zielonej Górze - Raculi odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe. Koordynatorem tych przygotowań jest ks. Radosław Szymański w tamtejszej parafii.

Zapraszamy na to spotkanie wszystkich chętnych, którzy chcieliby poznać czym jest pielgrzymowanie.

Więcej na załączonych ulotkach.

Pielgrzymka 8 Pielgrzymka 9