Free Joomla Templates by iPage Hosting
 • Kościół w Książu Śląskim
  Kościół w Książu Śląskim
 • Kościół w Ługach
  Kościół w Ługach
 • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
  Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Odpust św. Jana w Książu Śląskim


Początek lata zawsze kojarzony jest ze świętem Jana Chrzciciela, patrona kościoła w Książu Śląskim. Właśnie w pierwsze letnie dni odprawiana jest Msza Święta Odpustowa w tej miejscowości, która stanowi dla jej mieszkańców wyjątkowe święto. Nie inaczej było tego roku. W poniedziałkowe popołudnie celebrowano szczególną Eucharystię ku czci św. Jana Chrzciciela.

2019  Książ  Odpust  01

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczyła wyjątkowa osoba, ks. prałat Grzegorz Grzybek, który przez wiele lat był proboszczem naszej parafii, który obchodzi w tym roku 80-te urodziny i 55 rocznicę święceń kapłańskich. I w jego intencji modlił się podczas tej Eucharystii nasz Proboszcz ks. Ireneusz Mastej.

2019  Książ  Odpust  02

Natomiast koncelebrant modlił się podczas tej uroczystości za wszystkich mieszkańców Książa Śląskiego, tych tworzących piękną społeczność dbającą o swój mały kościółek oraz tych których nie ma już pośród nas.

Mieszkańcy Książa Śląskiego jako dar ołtarza ufundowali nowy, piękny ornat z Janem Chrzcicielem. Był to szczególny dar, który będzie służył mieszkańcom i wiernym tego kościoła.

2019  Książ  Odpust  03

W Słowie Bożym kierowanym do uczestników tej uroczystości ks. Grzegorz wskazywał na to, że każdy z nas ma do spełnienia misję daną mu przez Pana Boga.

Jest jedna tragedia w naszym postępowaniu, że Słowa Bożego nie przyjmujemy i usiłujemy żyć wg bzdurnych wypowiedzi i zasad podawanych nawet za pieniądze. Sami w te bzdury nie wierzymy, ale powielamy stwierdzenia nieodpowiedzialnych i nieroztropnych jednostek, niszcząc wiarygodność i harmonię świata. Jan czerpał z Boga i Boga przybliżał. Taki powinien być porządek świata. - mówił ks. Grzegorz.

Święty Janie Chrzcicielu wstawiaj się za nami i wyproś Kościołowi dar radości w Duchu Świętym. - zakończył ks. Grzegorz.

2019  Książ  Odpust  05

Cała Eucharystia miała bardzo podniosły charakter. Piękny śpiew książeńcej scholi, jak mówił ks. Ireneusz, czytania, modlitwa wiernych i niesienie darów przez młodzież z Książa Śląskiego wskazywały na szczególny wymier tej Mszy Świętej Odpustowej.

2019  Książ  Odpust  06 2019  Książ  Odpust  07

Na zakończenie szczególne podziękowania kierowano do Jubilata ks. prałata Grzegorza Grzybka z okazji 80-tych uroc=dzin i 55 rocznicy święceń kapłańskich. Natomiast nasz Proboszcz dziękował wszystkim za przygotowanie pięknej uroczystości.

2019  Książ  Odpust  10

Na zakończenie odmówiono litanię do Serca Pana Jezusa. Natomiast wszystkich uczestników tej uroczystości mieszkańcy Książa Śląskiego obdarowali szczególną buteleczką z wodą święconą. To taka pamiątka z uroczystości w kościele św. Jana Chrzciciela.

2019  Książ  Odpust  13

Dziękujemy ks. Grzegorzowi za odprawienie tej uroczystej Mszy Świętej i za wygłoszone Słowo Boże, dziękujemy ks. Proboszczowi i mieszkańcom Książa Śląskiego za przygotowanie tej Eucharystii, a wszystkim uczestnikom za udział w wyjątkowym święcie tego małego kościółka.