Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Parafialne Uroczystości Odpustowe - Piesza pielgrzymka z Zatonia do Ługów


Kolejnym ważnym punktem Parafialnych Uroczystości Odpustowych była piesza pielgrzymka z Zatonia do kościoła parafialnego w Ługach. Choć to zaledwie nieco ponad 5 km to nasz Proboszcz ks. Ireneusz apelował i zachęcał do tej formy uczestnictwa w sobotnich uroczystościach.

PUO 2 01

Każdy z nas ma za co dziękować Panu Bogu, każdy z nas ma za co przepraszać i każdy z nas ma o co prosić. - mówił ks. Ireneusz wyruszając w piękny sobotni poranek spod zatońskiego kościoła Matki Bożej Częstochowskiej.

PUO 2 02

Kierując się w stronę Ługów wspólnie szliśmy i śpiewaliśmy ku chwale Najwyższego. Było nas ponad trzydzieści osób. Wśród pielgrzymów były i dzieci, i młodzież, i dorośli i nieco starsi, wszyscy równym tempem zmierzaliśmy do kościoła parafialnego.

PUO 2 03

Chętni mogli prowadzić wszystkich pielgrzymów niosąc parafialny krzyż. I choć Słońce nie prażyło mocno to odczuwaliśmy bardzo duszną atmosferę.

PUO 2 05 PUO 2 06

Był również i czas na wspólne odmówienie Różańca Świętego. Czas mijał szybko i już ok. godz. 10:30 zbliżyliśmy się do pierwszych zabudowań Ługów.

PUO 2 08

A tam czekał na nas wyjątkowy pielgrzym - Biskup Tadeusz Lityński, który słysząc o pięknej idei pielgrzymowania na odpust w naszej parafii, postanowił nie tylko nas szczególnie przywitać, ale również dołączył do nas i wspólnie przeszliśmy ostatnie dwa kilometry.Biskup Tadeusz podkreślał, że jest mocno zbudowny naszą postawą.

PUO 2 09

Mieszkańcy Ługów również pięknie nas witali uśmiechając się i machając do nas wesoło. A my ze śpiewem na ustach wkroczyliśmy do centrum Ługów.

PUO 2 10

Dochodząc do kościoła parafialnego widać było już podniosłość uroczystości odpustowych. Przy ługowskiej świetlicy unosił się zapach przygotowywanych potraw (ale to po uroczystościach). W bramie kościoła witali nas strażacy OSP Sucha oraz licznie przybyli mieszkańcy Ługów i Czasławia oraz innych miejscowości.

PUO 2 11

I tak zakończyła się nasza wędrówka na uroczystości odpustowe do kościoła parafialnego św. Wawrzyńca w Ługach. Już za chwilę miała rozpocząć się suma odpustowa z udziałem Biskupa Tadeusza Lityńskiego.