Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Parafialne Uroczystości Odpustowe - Wspólna uczta w ługowskiej świetlicy


Po zakończonych uroczystościach wszystkich uczestników zaproszono do świetlicy w Ługach, gdzie Sołtys Ługów Violetta Domin oraz Sołtys Czasławia Ryszard Guz wraz z Radami Sołeckimi i mieszkańcami obu miejscowości przygotowali dla wszystkich ciepły posiłek.

PUO 4 02

Na rozpoczęcie wspólnego ucztowania oboje sołtysi serdecznie powitali w progach ługowskiej świetlicy Biskupa Tadeusza Lityńskiego oraz wszystkich gości. Była wspólna modlitwa na rozpoczęcie uczty, a następnie podawano przygotowane ciepłe posiłki.

PUO 4 01

W trakcie mieszkańcy wspominali dawne czasy i przybliżali pozostałym ciekawe momenty z życia ługowskiej wspólnoty. Był też czas na wspólne śpiewanie.

PUO 4 03

Można było skosztować przygotowanych ciast i napić się herbaty bądź kawy. A całość bacznie oberwowali sołtysi obu miejscowości. Nikomu tego dnia nie mogło niczego zabraknąć.

Stał się cud w ługowskiej świetlicy. Taki mały, ale zawsze cud. Posiłek był przygotowany dla 90 osób, a najadło się nim ponad 130 osób. - ze śmiechem na ustach mówił nasz Proboszcz.

Serdecznie dziękujemy za tak życzliwe i ciepłe przyjęcie mieszkańcom obu miejscowości.

PUO 4 04

Obojgu sołtysom i wszystkim członkom Rad Sołeckich dziękujemy za przygotowanie posiłku, za kiełbaski i bigosik, za napoje, za ciasta i gorącą herbatkę i kawę. Wszystko było pyszne i nam smakowało.