Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Gazowanie kościała św. Wawrzyńca w Ługach


Rozpoczęliśmy II etap remontu najstarszego kościoła naszej parafii - kościoła parafialnego św. Wawrzyńca w Ługach. Po zakończeniu I etapu stabilizacji kościoła i zabezpieczenia wnętrza przyszedł czas na kolejne ważne wyzwanie - remont wieży i bocznych krucht.

Gazowanie Lugi 1

W ramach tego remontu będziemy realizować prace związane z wymianą stolarki okiennej wieży, zadaszenia bocznych krucht oraz samej wieży, a przede wszystkim zabezpieczenia elementów drewnianych przed szkodliwym działaniem insektów. I właśnie od tych jakże ważnych czynności rozpoczęły się tegoroczne prace.

Gazowanie Lugi 2 Gazowanie Lugi 3

Niestety wymagało to czasowego zamknięcia budynku kościoła i to można powiedzieć dosłownie. Uszczelniono bowiem każde okno i każde drzwi prowadzące do wnętrza świątyni. Wewnątrz wtłoczono bardzo szkodliwy gaz mający na celu usunięcie szkodników z elementów drewnianych całego kościoła. Prace były prowadzone pod nadzorem nie tylko inspektora budowlanego, ale również przedstawicieli Straży Pożarnej, którzy odpowiednio oznaczyli cały teren zakazując wstępu na jego obszar.

Gazowanie Lugi 4

Z tego też powodu niedzilna Msza Święta odprawiona została w ługowskiej świetlicy.

Prace remontowe związane z gazowaniem obiektu sakralnego potrwają do środy i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wietrzenie kościoła ma zostać zakończone w sobotę. Dzięki czemu jest szansa na powrót z nabożeństwami do kościoła od następnej niedzieli.