Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Pola Nadziei w zatońskim kościele


W niedzielę 22 września dzieci i młodzież Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Drzonkowie rozprowadzała cebulki tulipanów i żonkili w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei 2019.

Pola nadziei 01

To już kolejna akcja charytatywna zorganizowana przez nich przy zatońskim kościele. Kornelia, Oliwia, Szymon, Amelia i Gracjan przy pomocy rodziców przygotowali specjalne stoisko informacyjne na którym każdy z mieszkańców mógł się zapoznać z ideą akcji Pola Nadziei, a następnie za niewielką kwotę mógł otrzymać symboliczną cebulkę tulipana lub żonkila. Te właśnie kwiaty stanowią symbol nadziei jakie niesie młodzież nieuleczalnie chorym osobom w zielonogórskim hospicjum.

Pola nadziei 04 Pola nadziei 02

Mieszkańcy Zatonia i Barcikowic chętnie włączyli sią w akcję Pola Nadziei i już przed Mszą Świętą prawie wszystkie cebulki były rozprowadzone. Zebrana kwota zostanie przekazana dyrekcji Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Drzonkowie, a całość ma zasilić hospicjim w Zielonej Górze.

Pola nadziei 05

Bardzo dziękujemy dzieciom i młodzieży za aktywne działanie w szczytnym celu, za wrażliwość na ludzkie cierpienie i za zaangażowanie się w realizację akcji Pola Nadziei 2019.

Pola nadziei 03

Pokazaliście swoją wrażliwość, delikatność i empatię w stosunku do ludzi, dla których każdy promyk Słońca jest źródłem wielkiej nadziei na lepsze jutro. Dziękujemy Wam i Waszym rodzicom, wychowawcom i opiekunom. Oby więcej było takich osób wśród nas.