Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Adwent w Zatoniu - trwamy w modlitwie


 

Druga niedziela Adwentu. Trwamy w modlitwie oczekując na przyjście Zbawiciela. W kościołach naszej parafii organizowane są nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. Dziś, 8 grudnia obchodziliśmy święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

NP Zatonie 01

Dziś w Słowie Bożym kierowanym przede wszystkim do najmłodszych nasz Proboszcz ks. Ireneusz Mastej przypomniał wszystkim początki ludzkości na Ziemi, te od wypędzenia Adama i Ewy z raju, poprzez historię Kaina i Abla, po arkę Noego. Wszystko prowadziło do jednego wniosku, iż Pan Bóg tak umiłował świat i ludzi, że dał im swego syna, aby ich zbawił. A dał Go im poprzez wybrankę, którą była Najświętsza Maryja Panna. To właśnie dziś obchodzimy święto Jej Niepokalanego Poczęcia.

NP Zatonie 02

Ks. Ireneusz przypomniał nam wszystkim o wadze tego święta w naszej małej, lokalnej społeczności. Dogmat Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ustanowiony został w roku 1854, kiedy to właśnie tu w Zatoniu, mieszkała księżna Dorota de Talleyrand. A szczególnej wyjątkowości temu wydarzeniu dla nas dodaje fakt, iż papież Pius IX zaprosił ją na to wydarzenie do Rzymu.

NP Zatonie 03

NP Zatonie 11 NP Zatonie 10

Świąta Bożego Narodzenia bardzo szybka się zbliżają o czym świadczyły rozprowadzane njuż dziś podczas Mszy Świętej świece Caritas na wigilijny stół oraz opłatki bożonarodzeniowe.

Jednocześnie po Mszy Świętej z inicjatywy Zatońskiego Przedszkola zorganizowano Kiermasz Świąteczny na którym można było zakupić przygotowane przez przedszkolaków oraz ich opiekunów Panią Izę i Panią Beatę ozdoby i dekoracje świąteczne.

NP Zatonie 05

NP Zatonie 06

NP Zatonie 08 NP Zatonie 09

NP Zatonie 07

Sprzedaży tych ozdób towarzyszył szczytny cel zakupu i odnowienia zabawek dla dzieci z zatońskiego przedszkola. Pięknie wykonane ozdoby, stroiki i wieńce bożonarodzeniowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem i rozchwytywane były w mgnieniu oka. Mamy nadzieję, że będę wyjątkową ozdobą wigilijnych stołów i przystojonych domów.

Nie zapominajmy jednak o duchowym przygotowaniu naszych serc do tych świąt. Zapraszamy na poranne i wieczorne roraty, zapraszamy na niedzielne Msze Święte w Adwencie, a przede wszystkim zapraszamy do skorzystania z sakramentu Pokuty, tak, abyśmy byli gotowi na przyjście Pana.

Dziękujemy wszystkim przygotowującym dzisiejszą piękną uroczystość w Zatoniu.