Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Koncert Kolęd w kościele św. Wawrzyńca w Ługach


W niedzielny wieczów 5 stycznia w kościele parafialnym św. Wawrzyńca w Ługach odbył się wyjątkowy koncert kolęd. To już po raz trzeci wystąpili znani nam artyści i muzycy zachęcając do wspólnego kolędowania.

Koncert Kolęd w Ługach 03

Na początku wszystkich powitał Proboszcz Parafii Ługi ks. Ireneusz Mastej. A na zaimprowizowanej scenie nawy głównej zaprezentowali się Przemysław Szczotko, Stanisław Żaczek, Grzegorz Kuligowski, Janusz Lewandowski i Bartosz Wilk.

Koncert Kolęd w Ługach 06 Koncert Kolęd w Ługach 05

Towarzyszyły im trzy piękne, żeńskie głosy w osobach Justyny Świrniak, Kingi Walczak i Nikoli Czerwonki.

Koncert Kolęd w Ługach 04

W wykonaniu artystów i muzyków wysłuchaliśmy te znane nam, jak i nie znane kolędy bożonarodzeniowe w nieco innym brzmieniu. Publiczność zgromadzona w kościele parafialnym żywo włączała się w śpiew, czego dowodem było piękne, wspólne z widownią wykonanie Lulajże Jezuniu.

Koncert Kolęd w Ługach 09 Koncert Kolęd w Ługach 11

Koncert miał też charytatywny cel. Artyści zachęcali do przekazywania 1% podatku na potrzeby jednej rodziny mieszkającej w Ługach.

Koncert Kolęd w Ługach 08

Pięknie wykonywane kolędy, wspólny śpiew i przede wszystkim ten wieczorny nastrój wokół ługowskiego żłóbka sprwiły, iż wielu z nas poczuło wyjątkowy klimat przyjścia na świat Syna Bożego.

Koncert Kolęd w Ługach 10

Ks. Ireneusz na zakończenie dziękował artystom i muzykom za piękny występ, mieszkańcom Ługów za przygotowanie kościoła do tego wydarzenia, a wszystkim uczestnikom za stworzenie wyjątkowej atmosfery i klimatu trwających jeszcze świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy za to wydarzenie i liczymy na kolejne wspólne kolędowanie za rok.