Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Święto Objawienia Pańskiego w Zatoniu


6 stycznia obchodzone jest święto Objawienia Pańskiego znane jako święto Trzech Króli. Tradycyjnie w tym dniu podczas nabożeństwa przedszkolaki z zatońskiego Oddziału Przedszkolnego prezentują mieszkańcom Jasełka. Tak też było i dziś.

Objawienie 01

Wszystkich serdecznie powitał ks. Ireneusz, nasz Proboszcz, podkreślając zatońską tradycję prezentowania Jasełek przez najmłodszych artystów Zatonia.

Objawienie 06

Słowo Boże wygłosiły nam dziś dzieci z przedszkola. Przed ołtarzem pojawili się młodzi artyści przebrani za zwierzątka. Jak wyjaśniła p. Renatka Dobrucka-Ratajczak, która przygotowywała tegoroczne przedstawienie, tematyką jasełek była dobroć, którą każdy może w sobie odnaleźć i która była podstawą do wspólnego kolędowania do żłóbka, do nowonarodzonego dzieciątka Jezus.

Objawienie 08

Objawienie 09

Objawienie 14

Objawienie 12 Objawienie 15

Dzieci odgrywały przygotowane scenki w które pięknie wplecione były kolędy.

Objawienie 18 Objawienie 31

Objawienie 20

Objawienie 22

Objawienie 24 Objawienie 25

Objawienie 29

Objawienie 33

Oprawę muzyczną przygotował na dzisiejsze przedstawienie i na całą Eucharystię p. Jacek z zatońskiego przedszkola wraz z przyjaciółmi p. Eweliną i p. Michałem.

Objawienie 07

Po zakończonym przedstawieniu ks. Ireneusz dziękował małym artystom i ich opiekunom za bardzo ciekawą i dotychczas mało spotykaną interpretację Jasełek. Zebrani w kościele wierni owacją na stojąco i gromkimi oklaskami pokazywali swoje uznanie dla występujących osób.

Objawienie 34

Objawienie 38 Objawienie 37

Na zakończenie Mszy Świętej wszyscy zostali zaproszeni do udziału w jubileuszowym trzecim Orszaku Trzech Króli w Zatoniu. Wspólnie śpiewając i ciesząc się z Bożego Narodzenia, ze 120-toma koronami na głowach, przygotowanymi przez zatońskie przedszkole, powędrowaliśmy dookoła kościoła.

Objawienie 40

Objawienie 41

Objawienie 43

Objawienie 44

Objawienie 46 Objawienie 45

Dziękujemy przede wszystkim małym artystom z zatońskiego przedszkola i ich opiekunom za przygotowanie pięknego przedstawienia jasełkowego, dziękujem panu Jackowi i jego przyjaciołom za muzyczną oprawę zarówno przedstawienia, jak i całej dzisiejszej Mszy Świętej, wszystkim zaś dziękujemy za stworzenie pięknego klimatu święta Trzech Króli w Zatoniu.