Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Komunikat specjalny nr 3 Proboszcza Parafii


Zielona Góra – Zatonie 21.03.2020

INFORMACJE PROBOSZCZA

STAN EPIDEMI W POLSCE

1.    W dalszym ciągu obowiązuje wszystkich nas dyspensa Ks. Biskup Tadeusza Lityńskiego, która zwalnia z  obowiązku uczestnictwa w Niedzielnej Mszy św. – pozostańmy także i w tę niedzielę w domach. Bardzo dziękuję Parafianom za stosowanie zaleceń Władz Państwowych i Kościelnych.

2.    Msze św. w naszej Parafii w Niedzielę 22 marca 2020:

Sucha – 9.00 i 11.30, Książ Śląski – 10.00, Zatonie – 9.00 i 11.00, Ługi -12.00

Na Mszy nie może być więcej niż 50 osób – dlatego może się zdarzyć że drzwi zostaną zamknięte i nie zostaniemy wpuszczeni do kościoła – proszę o zrozumienie sytuacji.

3.    Msze św. w telewizji i radio:
- o godz. 7.00 w TVP 1,  o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o godz. 10.30 w TVP3.

4.    Kościół w Zatoniu w ciągu kolejnych dni, będzie cały dzień otwarty – będzie to okazja do osobistej modlitwy w ciszy i samotności w trakcie spaceru, odwiedzin cmentarza czy powrotu z pracy.

5.    Codziennie o godz. 20.30 w kościele w Zatoniu bez udziału wiernych będę się modlił a wiernych zapraszam, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z całą Wspólnotą.

6.    Sprawa I Komunii św. – zadawane są różne pytania przez Rodziców. Jak na dzień dzisiejszy nie podejmujmy żadnych konkretnych decyzji.

Wszystkim Parafianom  życzę przede wszystkim zdrowia i pomyślnych informacji o sytuacji w Polsce i na świecie i Bardzo Proszę uważajcie na siebie oraz zatroszczcie się o Wasze Dzieci, oraz o starszych szczególnie sąsiadów którzy może są samotni i słabsi i potrzebują Waszej  pomocy.

 

Proboszcz Parafii Ługi