Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Uroczystość Bożego Ciała w Ługach


Dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, znana jako święto Bożego Ciała. W sposób szczególny uświadamiajmy sobie, dziękujmy i uwielbiajmy Go za to, że jest wśród nas obecny pod postaciami eucharystycznymi. - rozpoczynał Mszę Świętą nasz Proboszcz ks. Andrzej Woch.

Boze Cialo 02

Eucharystia przebiegła w bardzo uroczystej i podniosłej atmosferze. W Słowie Bożym ks. Andrzej podkreślał wagę ugoszczenia Najświętszego Ciała i Krwi w naszych sercach, w naszych domach, w życiu codziennym, jak również wagę dziękczynienia za dobroś i łaski, jakie ofiarował nam Chrystus na Krzyżu.

Boze Cialo 01

Po zakończeniu Mszy Świętej wyruszyliśmy na ulice Ługów w procesji do czterech ołtarzy dając świadecto wierze i kościołowi. Po procesji ks. Andrzej podziękował wszystkim za przygotowanie tej uroczystości, za pięknie przygotowane i udekorowane ołtarze, za udział w procesji służbie liturgicznej, chłopcom niosącym poduszki, dziewczynkom sypiącym kwiaty, paniom niosącym sztandary i panom niosącym baldachim i prowadzącym księdza. Wszystkim dziękował za udział w tej uroczystości.

Boze Cialo 29

Fotorelacja z tego wydarzenia poniżej: