Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Wizyta duszpasterska 2023


Jedną z form duszpasterskich, która daje sposobność nawiązania bliższych kontaktów z wiernymi i zaznajamiania się z ich codziennymi sprawami, jest wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Zwyczaj ten wywodzi się ze średniowiecza. Wówczas bowiem powstawały pierwsze parafie katolickie w Polsce.

Wizyta

Dzisiaj wizyta duszpasterska - według Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1983 r. - jest jednym z obowiązków proboszcza. Winien on nawiedzać rodziny, uczestnicząc w ich troskach, zwłaszcza w niepokojach i smutku, umacniając je w Panu, a jeśli w czymś nie domagają, powinien roztropnie to korygować. Wierni natomiast powinni pamiętać, że kapłan, idąc na wizytę duszpasterską, naśladuje samego Chrystusa, który oprócz przemówień do tłumów i mniejszych grup ludzi, odwiedzał również jednostki i rodziny (fragment art. ks. Jacka Szostakiewicz - www.niedziela.pl).

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W PARAFII ŁUGI NA 2023 ROK

KSIĄŻ ŚL. : PONIEDZIAŁEK /02.01.2023 r./ od nr 11A do nr 24; WTOREK /03.01.2023 r./ od nr 9, blok, pałac do 31 A; ŚRODA /04.01.2023 r./ od nr 87 B do nr 56.
BARCIKOWICE: CZWARTEK /05.01.2023 r./,   
CZASŁAW: SOBOTA /07.01.2023 r./ od godz. 12.00! /od str. Ługów/

ZATONIE:

PONIEDZIAŁEK 9 stycznia Ulice:  KWIATOWA, MAKOWA, SŁONECZNIKOWA, JĘCZMIENNA , CHABROWA, ZIELONOGÓRSKA nr 85
WTOREK10 stycznia Ulice: STRUMYKOWA, DĘBOWA, LEŚNA, JESIONOWA, LIPOWA, ZIELONOGÓRSKA nr: 2, 18
ŚRODA11 stycznia Ulice: MARZĘCIN, KONWALIOWA, PARKOWA, ŚWIĘTOJAŃSKA, ŁUBIANOWA, ZIELONOGÓRSKA nr:  10, 48, 50, 55, 77