Free Joomla Templates by iPage Hosting
 • Kościół w Książu Śląskim
  Kościół w Książu Śląskim
 • Kościół w Ługach
  Kościół w Ługach
 • Kościół w Zielonej Górze - Sucha
  Kościół w Zielonej Górze - Sucha
 • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
  Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Witraże powracają do zatońskiego kościoła


Zatońskie witraże. Jeszcze w zeszłym roku wydawało się to nikłą mżonką i wielkim marzeniem nas wszystkich. Staraniem Proboszcza udało się znaleźć firmę, która w profesjonalny sposób przygotowała dwa witraże na wzór tych, które były w zatońskim kościele przed wojną. Zostały zamontowane w kaplicy bocznej naszego kościoła.

Zatonie witraże 1

To uruchomiło nasze dalsze działania związane z sukcesywną wymianą kolejnych. Pod koniec zeszłego roku rodzice dzieci pierwszokomunijnych zdecydowali o sfinansowaniu kolejnego witrażu, a ks. Ireneusz zaproponował wspólną zbiórkę na kolejny. Pod koniec stycznia ruszyła lawina pytań, deklaracji i chęci sponsorowania witraży przez rodziny z Zatonia i Barcikowic.

Zatonie witraże 2

W marcu wykonawca wstawił witraże za ołtarzem, które pięknie wkomponowane zostały w obecny wygląd kościoła. Ks. Ireneusz informował nas wszystkich o rezerwowaniu przez rodziny okien, w których będą wymieniane witraże. Każdy ma zostać opisany pamiątkową tabliczką.

Zatonie witraże 3

Są jeszcze wolne "okna" - mówił Proboszcz zachęcając kolejne rodziny do zasponsorowania ich wymiany na witraż. Jest to niewątpliwie wielki wkład w przywracanie świetności naszej świątyni, ale też i piękna pamiątka na wiele, wiele lat dla potomnych.

Pomimo trudnej sytuacji z powodu stanu epidemii w Polsce, zachęcamy do zastanowienia się nad możliwością zasponsorowania takiej wyjątkowej pamiątki. Chętnych prosimy o kontakt z Proboszczem.