Złota Zatońska Jesień

Sobota od samego rana zachęcała do wyjścia na powietrze. Jak wiemy zawsze coś się znajdzie do roboty przy domu czy przy kościele.

Skuwanie tynku 06

Jesienią ubiegłego roku rękami Pań i Panów usunęliśmy betonową popękaną ścieżkę wokół kościoła. Później było równanie terenu i sianie trawy, a dzisiaj cieszymy się piękną, zieloną trawą, ławeczkami i podświetlonym Krzyżem poświeconym podczas sierpniowego odpustu.

Teraz przyszedł czas na odkrycie zatynkowanych cegieł w latach 80-tych. Trochę martwiliśmy się tym, co tam pod tynkiem się dzieje.

Skuwanie tynku 02

Strona wschodnia już prawie odkryta, pojawiły się na szczęście niewielkie pęknięcia, i niestety sporo ubytków cegieł szczególnie w dolnych warstwach oraz nieszczęsna wilgoć.

Skuwanie tynku 03 Skuwanie tynku 04 Skuwanie tynku 05

Ale mamy zaprzyjaźnionego Fachowca od cegieł i kamienia, który pracował przy Zatońskim Pałacu i chętnie pokieruje naszymi pracami.

Skuwanie tynku 01

Bardzo dziękuje za dzisiejsza pomoc i prace przy kościele.

Jak widać zawsze cos się znajdzie do roboty przy domu czy przy kościele.

Wasz Proboszcz
ks. Ireneusz