Free Joomla Templates by iPage Hosting
 • Kościół w Książu Śląskim
  Kościół w Książu Śląskim
 • Kościół w Ługach
  Kościół w Ługach
 • Kościół w Zielonej Górze - Sucha
  Kościół w Zielonej Górze - Sucha
 • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
  Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Uroczysta Msza Święta na zakończenie roku


W czwartkowe popołudnie ostatniego dnia 2020 roku w Kościele Parafialnym w Ługach odprawiona została uroczysta Msza Święta dziękczynna za miniony rok. 

Lugi 2020 1

Chcemy dzisiaj podziękować Panu Bogu za miniony rok. Chcemy podziękować Panu Bogu za 43 dzieci ochrzczonych w 2020 roku (w 2019 roku było 62 dzieci). Chcemy prosić Pana Boga o miłosierdzie dla 24 osób, które zmarły w naszej parafii ( w 2019 roku było 21 zmarłych). Chcemy podziękować Panu Bogu za 6 par, które przyjęły Pana Boga do swojego życia w sakramencie małżeństwa (w 2019 roku tych par było dwa razy więcej). Chcemy również podziękować za dzieci, które w małych grupkach przystępowały po raz pierwszy do I komunii świętej. To dziękczynienie kierujemy Panu Bogu i do Pana Boga. - rozpoczynał Proboszcz naszej parafii ks. Ireneusz Mastej.

Lugi 2020 6

Eucharystia koncelebrowana była przez dwóch kapłanów. Naszego proboszcza wspierał ks. Tomasz Duszczak kapelan Szpitala w Nowej Soli.

Właśnie ks. Tomasz kierował do nas Boże Słowo w tym dniu.

Bóg miłosierny chce nam błogosławić. Niesamowite jest to, że 8 dni po narodzeniu Jezusa trwamy ciągle w oktawie Bożego Narodzenia. Kończąc stary rok i zaczynając nowy mamy tę świadomość, że Bóg jest blisko nas, że Bóg jest z nami, że On chce na wprowadzić i przeprowadzić przez wszystko. - mówił ks. Tomasz.

Lugi 2020 7

Ważne jest, abyśmy potrafili się spotykać. I na przestrzeni fizycznej, i na przestrzeniu duchowej. Takich spotkań potrzeba nam w nowym roku. Tak bardzo w tych spotkaniach potrzebujemy wsłuchiwania się w drugiego człowieka. Potrzeba nam zasłuchania się w drugiego człowieka, w to, co drugi człowiek przeżywa. Eucharystia jest spotkaniem z Bogiem, możliwością zasłuchania się w to, co do nas mówi. Niech ten nowy rok, który przychodzi do nas, niech prowadzi nas w nową rzeczywistość, rzeczywistość, której nie znamy, ale niech ta rzeczywistość skłania nas do lepszych spotkań ze samym sobą, z drugim człowiekiem, z Panem Bogiem. - zakończył ks. Tomasz.

Lugi 2020 8

Ważne słowa nad którymi warto przez chwilę się zastanowić. Szczególnie mając na względzie ten mijający 2020 rok, jak i ten nadchodzący 2021 rok.

Pięknie udekorowany kościół św. Wawrzyńca był dowodem wielkiego zaangażowania mieszkańców Ługów i Czasławia w dbanie o to miejsce. Dziękujemy wszystkim za udział w tej wyjątkowej Mszy świętej na zakończenie roku.

Życzymy przede wszystkim dobrych spotkań w nowym roku, więcej wsłuchiwania się w innych ludzi i w to, co kieruje do nas Pan Bóg. Mądrze wykorzystujmy każdą chwilę nam daną, dzielmy się swoimi talentami, a wewnętrznie będziemy spokojniejsi. Czy będzie to dobry rok - nie wiemy, ale wiele zależy od nas, aby nie był to czas stracony.