Święto Objawienia Pańskiego w Zatoniu

Dziś obchodzimy święto Objawienia Pańskiego znane nam jako święto Trzech Króli. W zatońskim kościele Matki Bożej Częstochowskiej co roku w tym dniu kolędowaliśmy wspólnie z naszymi przedszkolakami. Tym razem niestety z powodu panującej pandemii i obowiązujących restrykcji świętowanie ograniczone zostało do uroczystej Mszy Świętej.

Objawienie Pańskie 2

Podczas nabożeństwa usłyszeliśmy nie tylko historię trzech króli, ale legendę o czwartym królu, który nie dotarł na spotkanie z nowonarodzonym dzieciątkiem Jezus. Na zakończenie sprawowanej przez naszego Proboszcza ks. Ireneusza Eucharystii pobłogosławił on kredę, kadzidło i wodę, które mogliśmy wszyscy zabrać do swoich domów.

Objawienie Pańskie 1

Pomimo braku przedstawienia jasełkowego oraz rokrocznie przygotowywanych przez najmłodszych koron dla wiernych panie pracujące w przedszkolu nagrały dla nas przedstawienie jasełkowe i możemy wspólnie z dziećmi pośpiewać kolędy do czego zachęcamy.

Wieczorem zapraszamy do wspólnego kolędowania w ramach Zielonogórskiego Kolędowania, a szczegóły tego wydarzenia znajdziecie pod linkiem: