Wielki Tydzień w Parafii Ługi

Niestety sytuacja epidemiczna, obowiązujące obostrzeżenia oraz troska o zdrowie nasze i naszych bliskich zmusza nas do ograniczenia ilości osób uczestniczących w nabożeństwach. Przypominamy, że liczba uczestników w kościołach jest następująca:

Książ Śląski - 6 osób, Sucha - 9 osób, Zatonie - 23 osoby, Ługi - 18.

W związku ze wzrostem przypadków zakażeń koronawirusem przypominamy o DDM: dezynfekcji, dystansie i maseczkach.

Z tego też powodu zachęcamy do indywidualnej modlitwy w ciągu Wielkiego Tygodnia:

- w Zatoniu kościół będzie otwarty codziennie od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Soboty od godz. 10:00 do godz. 18:00.

Tradycyjne błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w kościołach i na zewnątrz świątyń jest odwołane – propozycja modlitwy znajduje się na stronach internetowych.

Liturgia Triduum Paschalnego będzie odprawiana z udziałem kilkunastu osób tylko w kościele Parafialnym w Ługach o godz: 17.00

• Wielki Czwartek – rozpoczęcie Triduum Paschalnego - Liturgia w Ługach o 17.00.
  • Wielki Piątek – dzień, w którym umarł Chrystus – Liturgia Męki Pańskiej w Ługach o 17.00.
  • Wielka Sobota – Liturgia w Ługach o 17.00.

Niedziela Wielkanocna - Msza św. Rezurekcyjna w Ługach rano o godz. 6.00 a w pozostałych kościołach według porządku niedzielnego. Sucha – 8.45 i 11.30, Książ Śląski – 10.00,  Zatonie – 11.00,

Zapraszamy do przeżywania Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku oraz Wigilii Paschalnej poprzez transmisje telewizyjną z Katedry Gorzowskiej o godz. 19.00 w TVP 3.

Wszystkim na czas Wielkiego Tygodnia życzę przede wszystkim zdrowia i pomyślnych informacji, a Pan Bóg niech nas chroni i błogosławi.

Wasz Proboszcz
ks. Ireneusz