Zakończył się czas I Komunii Świętych w Parafii

Podczas Mszy komunijnych w trzech kościołach do I komunii przystąpiło 18 dzieci.

Komunia 1

W Suchej podczas Mszy Świętej polowej przy kościele do sakramentu I Komunii Świętej przystąpiło 5 chłopców. Darem rodziców tych dzieci ma być postawiony okolicznościowy obelisk upamiętniający dawnych mieszkańców Suchej pochowanych na cmentarzu przy kościele w Suchej do 1945r., którego odsłonięcie odbędzie się podczas Jubileuszu 200-lecie tego kościoła.

W Książu Śląskim podczas uroczystej Mszy Świętej po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swojego serca 5 chłopców. Darem ich Rodziców jest nowa kadzielnica do używania podczas liturgii

W Zatoniu przed tygodniem sakrament I Komunii Świętej przyjęło 8 dzieci. Również i tu darem ich rodziców jest nowa kadzielnica do używania podczas liturgii.

Były także dwie Msze komunijne indywidualne, w Zatoniu chłopiec z Suchej oraz w Ługach podczas Bożego Ciała.

Komunia 5 Komunia 3

Tradycyjnie po I Komunii Świętej 9 czerwca odbędzie się Pielgrzymka Autokarowa do najważniejszego Sanktuarium do Rokitna na którą zapraszam do pielgrzymowania wszystkie dzieci, a także ich rodziców.

Komunia 7

Dziękuję serdecznie za ten wyjątkowy czas, za przygotowanie Waszych dzieci do tego najważniejszego w ich życiu sakramentu, dziękuję katechetom przygotowującym dzieci w szkole i przed samą uroczystością. Dziękuję za poświęcony czas na upiększenie naszych świątyń do tych uroczystości. Dziękuję wszystkim za ten piękny majowy okres Komunii Świętych.