Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Diecezja ma nowych lektorów i akolitów


- Oni umiłowali słowo Boże i służbę przy ołtarzu i tym umiłowaniem chcą się dzielić z innymi - mówił bp. Tadeusz Lityński, który 5 czerwca w Zielonej Górze udzielił posług lektoratu i akolitatu. To owoc dwuletniej formacji w Diecezjalnej Szkole Posług Liturgicznych.

Akolici 01

Ustanowienie nowych posługujących odbyło się 5 czerwca podczas Mszy św. w zielonogórskim kościele pw. Ducha Świętego. Po odczytanej Ewangelii kandydaci do posług lektoratu i akolitatu zostali imiennie wezwani, a sam obrzęd odbył się po homilii. W momencie ustanowienia lektorzy, klęcząc przed biskupem, z jego rąk otrzymywali księgę Pisma Świętego, a akolici - patenę z chlebem.

Akolici 02

Bp Tadeusz Lityński w homilii wskazał na wymiar Bożego powołania w drodze do przyjęcia posługi. - Dziś musimy sobie uświadomić, że w głównym biurze projektów - u Pana Boga - powstał także projekt dotyczący człowieka. Bardzo jasno mówi nam o tym św. Paweł: "W Chrystusie bowiem Bóg Ojciec wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem" (Ef 1,4). Ten projekt dotyczy również naszych kandydatów - mówił, podkreślając również wagę osobistej decyzji kandydatów, aby odpowiedzieć na Boże wezwanie, a także rolę najbliższych w odkrywaniu powołania i doniosłość świadectwa wiary w dzisiejszym świecie

Akolici 03

Przyszłym akolitom pasterz diecezji polecił, aby byli "towarzyszami drogi dla innych". - Bardzo dobrze to zadanie wypełnia się będąc w bliskości Eucharystii, podając ją innym. Tym samym w ich życie wprowadzana jest żywa obecność Boga - dodał.

Akolici 05

Natomiast do mających przyjąć posługę lektoratu biskup skierował następującą prośbę: - Aby w waszym sercu nie zestarzało się Pismo Święte. Bo wtedy trudno będzie o wierność i dobrą służbę.

Akolici 06

więcej na zgg.gosc.pl

Nowym akolitą naszej parafii został Tomasz Sucholas. Gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze posługi.

Akolici 04