Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Zmiany w Parafii Ługi


Jak już wiemy nasz Proboszcz ks. Ireneusz Mastej otrzymał w dniu 23 czerwca 2021r. dekret przenoszący Go ze stanowiska Proboszcza Parafii Ługi na stanowisko Proboszcza Parafii Trójcy Świętej w Gorzowie Wielkopolskim. Nowym Proboszczem Parafii Ługi od 2 sierpnia 2021r. będzie ks. Andrzej Woch, dotychczasowy Proboszcz Parafii Bieniów.

Nie jest to jedyna zmiana, jak została wprowadzona w ostatnim czasie.

Pierwsza to od 27 czerwca decyzją Biskupa Tadeusza Lityńskiego kościół św. Marcina w Suchej wraz z mieszkańcami przynależeć będzie do Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Drzonkowie, której Proboszczem jest ks. Rafał Szwaja.

Druga to od 27 czerwca Parafia Ługi została przeniesiona z Dekanatu Nowa Sól do Dekanatu Zielona Góra Podwyższenia Krzyża Świętego, którego Dziekanem jest ks. prał. kan. Jan Pawlak.

W związku z tym będą musiały nastąpić zmiany na stronie internetowej naszej Parafii.

Naszą Parafię czekają więc zmiany i sktrukturalne i personalne i wizualizacyjne, ale na każde zmiany bądźmy otwarci szukając w nich dobra, wyzwania, celu, a przede wszystkim głosu Pana Boga.