Free Joomla Templates by iPage Hosting
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Uczyńcie co Wam mówi mój Syn - Odpust w Zatoniu


W czwartek 26 sierpnia obchodziliśmy święto Matki Bożej Częstochowskiej, patronki kościoła w Zatoniu. Z okazji odprawiono uroczystą Mszę Świętą Odpustową w intencji mieszkańców wiernych tego kościoła (Barcikowic, Marzęcina i Zatonia). Eucharystii przewodniczył ks. Łukasz Mielnik ze Wschowy.

UO Zatonie 01

Na wstępie wszystkich mieszkańców i gości przybyłych na uroczystość powitał Proboszcz naszej Parafii ks. Andrzej Woch. W pięknie udekorowanym kościele zebrała się spora grupa ponad 50-ciu osób na tej uroczystości.

UO Zatonie 04

W Słowie Bożym ks. Łukasz nawiązał do wielkiej roli Matki Jezusa Chrystusa w Jego wychowaniu, kształtowaniu charakteru i wiary. To Ona wskazuje na swego syna, jako Tego, który jest drogą, prawdą i życiem.

UO Zatonie 05 UO Zatonie 06

Tak, jak przed prawie dwoma tysiącami lat w Kanie Galilejskiej, trzeba nam dzisiaj głęboko do serca wziąć te słowa. Mamy uczynić wszystko, co powie nam Jej Syn, aby w Nim złożyć nadzieję. Jeśli stała się Matką Boga, jeśli przyjęła słowa samego Stwórcy, tak bardzo mocno przyjmuje nasze słowo, słowo ludzi, którzy nie potrafią, czasem nie mogą, a czasem w tym wszystkim nie dają sobie rady, bo potrzebują czegoś prostszego, czegoś bardziej ludzkiego - przytulenia, może szepnięcia słowa Jestem. Jestem nawet wtedy, kiedy wydaje się tobie, że jesteś w największej ciemności i w największym zaułku swojego życia. Jestem obecna i, jak kiedyś nasza mama złapała nas za rękę i poprowadziła, tak Ona dzisiaj łapie nas za rękę i mówi doprowadzę cię, tylko pozwól, abyś poszedł ze mną. - mówił ks. Łukasz.

UO Zatonie 07

Sprawowana liturgia miała bardzo uroczysty wymiar. Kadzenie, czytania służby liturgicznej, modlitwa wiernych i składanie darów przez mieszkańców naszych miejscowości. Wszystko to nadało bardzo podniosły i szczególny wymiar tej uroczystości.

UO Zatonie 08 UO Zatonie 09

Po zakończeniu sprawowanej liturgii wszyscy odmówili Litanię Loretańską przed Najświętszym Sakramentem modląc się i dziękując za otrzymane łaski.

UO Zatonie 11

Tradycyjnie po zakończeniu modlitwy wyszliśmy z procesją dookoła kościoła niosąc Krzyż, sztandary, sypiąc kwiatki i niosąc Najświętszy Sakrament, gdzie przy śpiewie i biciu dzwonów oznajmialiśmy wokół święto Matki Bożej.

UO Zatonie 12 UO Zatonie 14

UO Zatonie 15

Na zakończenie uroczystości odśpiewano wspólnie Boże coś Polskę, a ks. Andrzej podziękował przede wszystkim ks. Łukaszowi za odprawienie tej eucharystii, za modlitwę i wygłoszone Słowo Boże, oraz wszystkim za przygotowanie i udekorowanie kościoła do tej uroczystości, służbie liturgicznej oraz organiście p. Grzegorzowi za służbę i śpiew, oraz wiernym za udział w tym wyjątkowym święcie Matki Bożej.

UO Zatonie 16