Odpust ku czci św. Jana w Książu Śląskim

W czwartek 23 czerwca mieszkańcy Książa Śląskiego świętowali w kościele pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela podwójną uroczystość - odpust oraz zakończenie oktawy Bożego Ciała.

Odpust Ksiaz 01

Z racji tego, że w piątek 24 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego – odpust przeniesiono liturgicznie na dzień dzisiejszy. Mszę odpustową sprawował nasz Ksiądz Proboszcz Andrzej Woch.

Odpust Ksiaz 02

W kazaniu przybliżył nam postać Świętego Patrona naszego kościoła. Śpiew pieśni o Janie Chrzcicielu, dary niesione przez dziewczynki uświetniły dzisiejszą uroczystość odpustową.

Odpust Ksiaz 03 Odpust Ksiaz 04

Odpust Ksiaz 07 Odpust Ksiaz 08

Mieszkańcy modlili się przed Najświętszym Sakramentem słowami litanii do Serca Jezusowego, a później w procesji przeszli dookoła świątyni.

Odpust Ksiaz 06

Po odpustowej Mszy Św. tradycyjnie jak już od kilku lat każdy mógł zabrać do domu buteleczki z wodą święconą.

Katarzyna Jastrzębska

Foto: Katarzyna Dzieńdziura i Katarzyna Jastrzębska