Ogłoszenia parafialne - 3 maja 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 3 MAJA 2020

• W tym tygodniu w poniedziałek św. Floriana – patrona Strażaków szczególnie pamiętajmy w tym dniu o jedynej w Naszej Parafii Drużynie OSP z Suchej, w środę  św. Apostołów Filipa i Jakuba a w piątek św. Stanisława Patrona Polski.
  • W dalszym ciągu jesteśmy zwolnieni z obowiązku uczestniczenia w Niedzielnej Mszy św. w kościołach, ale zapraszam Was do przeżywania Mszy transmitowanych przez media.
  • Od tygodnia została zwiększona ilość osób mogących uczestniczących w Mszy św.  – w Suchej 12 osób, w Książu Śląskim 8 osób, w Zatoniu 31 osób w Ługach 23 osoby. ( jedna osoba na 15 m2 ) – bardzo proszę zastosować się do w/w liczby osób, zachować odstęp 2 m oraz używać maseczek. Urząd Miasta przekazał bezpłatnie naszym mieszkańcom maseczki które możemy odebrać w przedsionku kościeła.
  • Rozpoczęliśmy miesiąc poświecony Najświętszej Maryi  - śpiew Litanii w kościołach w Suchej – o 17.00, w Książu Śląskim – o 17.00, w Zatoniu – o 18.00 w Ługach – o 17.00, natomiast w Niedziele śpiew Litanii przed Mszą św.
  • W minionym tygodniu odeszła do wieczności w 90 roku życia + Maria Majczak z Książa Śląskiego.
  • Kancelaria w tym tygodniu nieczynna.
  • Dziękuję za posprzątanie kościoła (…) oraz za wszelką troskę o Naszą Parafie.
  • Zakończył się kolejny etap prac w kościele w Zatoniu polegający na zlikwidowaniu spękań ścian kościoła przy wieży. Została także zabetonowana podstawa pod Krzyż Misyjny. Dziękuje także za prace porządkowe na placu kościelnym i doprowadzenie nawodnienia.
  • Bardzo dziękuje także Panom z Czasławia i Ługów za gruntowne posprzątanie i uporządkowanie wieży kościelnej.

Na ten majowy czas Wszystkim Parafianom
życzę wyjątkowej pobożności, cierpliwości i wytrwałości.

ZIELONA GÓRA – SUCHA

kościół św. Marcina z Tours

6.05.2020

10.05.2020

9.00 Za + Helenę i Michała oraz za + Stanisławę i Aleksandra.
11.30 Za + Kazimierę Karpińską oraz za + Wiktorię i Bogumiła Kowalskich.

KSIĄŻ ŚLĄSKI

kościół narodzenia św. Jana Chrzciciela

7.05.2020

17.00 Za + Stanisława Kurpiel.

10.05.2020

10.00 Za + Wandę Fedro – w 5 rocznicę śmierci oraz za + Stefana Grzegórzko i za zmarłych z Rodziny Ciecierskich.

ZIELONA GÓRA – ZATONIE

kościół Mariacki

5.05.2020

18.00 W pewnej intencji.

8.05.2020

10.05.2020

11.00 Za + Jadwigę i Jana Ostapczuk oraz za + Marię i Józefa Kolińskich.

ŁUGI

kościół parafialny św. Wawrzyńca

9.05.2020

10.05.2020

Za + Lucynę Buchwald w 5 rocznicę śmierci.