Free Joomla Templates by iPage Hosting
 • Kościół w Książu Śląskim
  Kościół w Książu Śląskim
 • Kościół w Ługach
  Kościół w Ługach
 • Kościół w Zielonej Górze - Sucha
  Kościół w Zielonej Górze - Sucha
 • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
  Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Ogłoszenia parafialne - 26 lipca 2020


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. WAWRZYŃCA W ŁUGACH

ul. ZATONIE – KOŚCIELNA 3
66-004 ZIELONA GÓRA

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 26 LIPCA 2020

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 • W tym tygodniu w wtorek św. Szarbela, w środę św. Marty, w piątek św. Ignacego z Loyoli a w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego oraz rozpoczęcie miesiąca Trzeźwości.
 • W dzisiejszą niedzielę po Mszy błogosławieństwo pojazdów i kierowców z okazji św. Krzysztofa.
 • Odpust w kościele parafialnym w Ługach odbędzie się we wspomnienie św. Wawrzyńca 10 sierpnia w poniedziałek o 18.00, a w przeddzień w niedziele o 18.00 będzie odprawiona Msza na cmentarzu w Ługach za zmarłych Parafian.
 • W miniony poniedziałek około godz: 16.00  doświadczyliśmy ogromnej ulewy i niespotykanego wiatru. Największego spustoszenia doświadczyli mieszkańcy Zatonia, Ale jak można zauważyć jakoś już się  pozbieraliśmy. Bardzo dziękuję licznej grupie Panów z Zatonia, którzy zabezpieczyli kościół i teren przy kościele po przewróceniu się ponad 20 metrowego konaru Lipy na dach kościoła. Szczególnie dziękuję Panu Bartkowi i Panu Mateuszowi za profesjonalne usuniecie zniszczeń i zabezpieczenie z podnośnika kościoła oraz Panu Sławkowi za udostępnienie ciągnika z przyczepą.
 • Tradycyjnie od 2 do 12 sierpnia z Zielonej Góry wyruszała Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. W tym roku ze względu na ograniczenia organizatorzy proponują pieszą pielgrzymkę z Zielonej Góry do Otynia w dwie soboty 1 i 8 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 800 w konkatedrze Św. Jadwigi i przejście przez Raculę, Drzonków, Suchą, Niedoradz do Otynia gdzie zakończ się pielgrzymowanie. Pakiet pielgrzyma: identyfikator, smycz, koszty organizacyjne to 20 zł. Chętni muszą wcześniej zapisać się na listę, wypełnić wszystkie dane wymagane przez Głównego Inspektora Sanitarnego – Nie ma możliwości pielgrzymowania bez wpisania się na listę pielgrzymów – zapisy u ks. Proboszcza z Raculi – 607 681 878.
 • Sakrament Spowiedzi w naszej Parafii pół godziny przed Mszą w tygodniu, jednocześnie zapraszam do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 • Na spotkanie w Kancelarii zapraszam w piątek po wieczornej Mszy św. w Zatoniu od 18.30 jednocześnie zapraszam do wspólnej modlitwy w czasie Mszy o godz: 18.00.
 • Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedziele (…) oraz za składane ofiary i każde dobre dzieło na rzecz naszej Parafii.

 Panu Bogu złożyliśmy Eucharystię, dziękczynienie za przeżyty tydzień, dziękuje także Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę oraz życzę Dobrej Niedzieli, zdrowia, Bożej Opieki oraz dobrych wakacji i odpoczynku.


 

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW.

 

ZIELONA GÓRA – SUCHA

kościół św. Marcina z Tours

ŚRODA

29.07.2020

17.00 Za Parafian.

NIEDZIELA

2.08.2020

9.00

 • Za + Ignacego, Marię, Witolda, Wacława i Mieczysława.
 • Za + Damiana Sieniawskiego – w 6 rocznicę śmierci.

KSIĄŻ ŚLĄSKI

kościół narodzenia św. Jana Chrzciciela

CZWARTEK

30.07.2020

17.00 Za + Stefana Grzegórzko.

NIEDZIELA

2.08.2020

10.00

Dziękczynno błagalna w intencji Pani Anny Bęben z okazji urodzin.

ZIELONA GÓRA – ZATONIE

kościół Mariacki

PIĄTEK

31.07.2020

18.00 O światło Ducha Świętego dla naszych Rodzina i naszych serc.

SOBOTA

1.08.2020

14.00 Msza w intencji Mai z okazji chrztu św. oraz w intencji Rodziców.

NIEDZIELA

2.08.2020

11.00
 • Za + Helenę, Andrzeja i Stanisława Trzeciak oraz za + Elżbietę Kalisz.
 • Za + Barbarę Lewandowską w 2 rocznicę śmierci, za + Wacława Lewandowskiego oraz za ++ z Rodzin Oczachowskich.

ŁUGI

kościół parafialny św. Wawrzyńca

PONIEDZIAŁEK

27.07.2020

16.00 Za + Genowefę Przybysz – Msza św. pogrzebowa.

SOBOTA

1.08.2020

16.00 Za + Henryka Gil – w miesiąc po pogrzebie.

NIEDZIELA

2.08.2020

12.00

Dziękczynno błagalna w intencji Pani Czesławy Mendelskiej z okazji 80 urodzin.