Ogłoszenia parafialne - 22 listopada 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 22 LISTOPADA 2020

34 NIEDZIELA ZWYKŁA

• Bardzo serdecznie proszę o zorientowanie się czy w sąsiedztwie obok naszych domów, nie mieszka osoba potrzebująca pomocy. Bądźmy pomocni, choćby w zrobieniu zakupów.
  • Na stronie diecezjalnej Caritas (www.caritaszg.pl) udostępnione są numery telefonów do kapłanów i świeckich psychologów, którzy będą udzielać wsparcia duchowego i psychologicznego.
  • Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziele Roku Liturgicznego jednocześnie Święto Patronalne Seminarium Duchownego naszej Diecezji –  w kosciele można otrzymać koperty na utrzymanie Seminarium.
  • W nadchodzącym tygodniu w poniedziałek 5 rocznica mianowania bp Tadeusza Biskupem Diecezjalnym, we wtorek św. Męczenników Andrzeja i Towarzyszy, w środę św. Katarzyny Aleksandryjskiej a w następną niedzielę rozpoczynamy Adwent.
  • Za tydzień w I Niedziele Adwentu. – w kościele zostanie pobłogosławiony Wieniec Adwentowy, jednocześnie zachęcam do przyniesienia naszych domowych wieńców które zostaną pobłogosławione i w naszych rodzinach będą przypominały o trwającym Adwencie.
  • W I Niedzielę Adwentu zostaną poświecone opłatki na Święta Bożego Narodzenia – ofiary przeznaczamy na ubezpieczenie naszych kościołów – opłatki można odbierać w niedziele i w tygodniu podczas Mszy św.
  • Także od następnej niedzieli będzie można otrzymać świece wspierające Dzieła Caritas – cena 6 zł
  • Przez okres jesienno zimowy Msze św. w Zatoniu we wtorek, w piątek oraz Msza św. Niedzielna w sobotę będą odprawiane o godz: 17.00
  • Obecnie w kościołach na Mszy może przebywać w Suchej 12 osób, w Książu Śląskim 8 osób, w Zatoniu 30 osób i w Ługach 25 osób.
  • Zachęcam do lektury aktualnych tygodników Niedzieli i Gościa Niedzielnego – cena 6 zł.
  • Kancelaria Parafialna do czasu obowiązywania Strefy Czerwonej nie będzie czynna – w sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny.
  • Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedziele (…) oraz za składane ofiary i każde dobre dzieło na rzecz naszej Parafii.

Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę oraz życzę Dobrej Niedzieli i Błogosławionego Tygodnia.

ZIELONA GÓRA – SUCHA

kościół św. Marcina z Tours

25.11.2020

Dziękczynno błagalna w intencji ks. Biskupa Tadeusza – intencja od parafian i diecezjan z Suchej.

29.11.2020

Za + Marię i Mieczysława.
11.30 Za + Franciszka Smargol.

KSIĄŻ ŚLĄSKI

kościół narodzenia św. Jana Chrzciciela

26.11.2020

Dziękczynno błagalna w intencji Pani Marii z okazji 80 urodzin.

29.11.2020

10.00 Za + Stanisława, Annę, Jana, Józefa, Rozalie Kurpiel.

ZIELONA GÓRA – ZATONIE

kościół Mariacki

24.11.2020

17.00 Za Zmarłych.

27.11.2020

Za zmarłych.

28.11.2020

Msza św. Niedzielna.

29.11.2020

11.00 Za + Piotra i Klarę Dzięgiel oraz za + Stanisława i Józefę Radczyc.

ŁUGI

kościół parafialny św. Wawrzyńca

28.11.2020

16.00 Za + Wioletę Półgrabia oraz za zmarłych z Rodziny Półgrabia – intencja od Rodziny Gotkowicz.

29.11.2020

Za + Antoniego Niewiarowskiego.