Ogłoszenia parafialne - 12 września 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 12 WRZEŚNIA 2021

• Dziś XXIV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
  • W nadchodzącym tygodniu: w poniedziałek – św. Jana Chryzostoma /bpa i dK/, we wtorek Podwyższenie Krzyża św. /Odpust w parafii świętokrzyskiej w Zielonej Górze. 17.00 – Droga Krzyżowa, 18.00 – suma odpustowa/, w środę święto NMP Bolesnej, w czwartek – św. męcz. Korneliusza /pap/ i Cypriana /bpa/, w sobotę – św. Stanisława Kostki /zak, Patrona Polski i Patrona młodzieży/.
  • Od września br. zmiana godzin Mszy św. niedzielnych w parafii: 9.00 – Książ Śląski, 10.30 – Zielona Góra Zatonie, 12.00 – Ługi.
  • W piątek rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka.
  • 18 września w Rokitnie Nabożeństwo Kalwarii, poświęcone dziękczynieniu za beatyfikację Kardynała S. Wyszyńskiego, zaś 2 października Pielgrzymka Róż ŻR oraz apostolstwa modlitwy Margaretka.
  • Kancelaria Parafialna czynna jak zawsze w piątek od 18.30. Zapraszam na Mszę o 18.00 a następnie na spotkanie w kancelarii.
  • Stowarzyszenie „Nasze Zatonie”, Parafia oraz Towarzystwo Śpiewacze „Cantores” zapraszają XI Jesienny Koncert Kameralny „Solo i w duecie” 19 września o godz.17.00 w kościele p.w. MB Częstochowskiej w Zielonej Górze Zatoniu.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania.
  • W poniedziałek, 20 września o godz. 19.00 w kościele św. Urbana w Zielonej Górze rozpocznie się przygotowanie dla dorosłych kandydatów do bierzmowania /po 21 roku życia/. Szczegóły na stronie parafialnej.
  • Wieniec dożynkowy z Zatonia wygrał w dożynkach wojewódzkich w Żaganiu / w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy tradycyjny podczas siódmego święta plonów organizowanego przez Zieloną Górę/ i 19 września zostanie wystawiony w Belwederze w ramach Dożynek organizowanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.
  • Zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej.
  • Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedziele (…)
  • Dziękuję za Waszą ofiarność tę na tacę, jak i również za ofiary przekazywane na konto parafialne, które wspierają bieżącą działalność Naszej Parafii. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.

Dziękuję za wspólnie przeżytą Eucharystię.
Wszystkim Parafianom i Gościom a szczególnie Solenizantom i Jubilatom
życzę Bożego błogosławieństwa oraz Dobrego Tygodnia.

KSIĄŻ ŚLĄSKI

kościół narodzenia św. Jana Chrzciciela

PONIEDZIAŁEK 13.30 + Stanisław BĘBEN - Msza św. pogrzebowa

16.09.2021

17.00 Int. wolna

19.09.2021

9.00! Za zmarłych: Weronika, Stefania, Paweł, Jan, Stanisław FYDA oraz Jadwiga i Józef JAKUBOWSCY.

ZIELONA GÓRA – ZATONIE

kościół Mariacki

15.09.2021

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Po Nowennie Msza św.: intencja wolna

17.09.2021

18.00 Intencja wolna

18.09.2021

Sakrament chrztu św.

Intencja wolna

19.09.2021

10.30! Dziękczynno-błagalna w int. Adasia z ok. 1 rocz. urodzin. Podziękowanie za zdroje łask oraz o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP nad Solenizantem i Jego bliskimi.

ŁUGI

kościół parafialny św. Wawrzyńca