Ogłoszenia parafialne - 29 listopada 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 29 LISTOPADA 2020

I NIEDZIELA ADWENTU

• Bardzo serdecznie proszę o zorientowanie się czy w sąsiedztwie obok naszych domów, nie mieszka osoba potrzebująca pomocy. Bądźmy pomocni w tym czasie.
  • Na stronie diecezjalnej Caritas (www.caritaszg.pl) udostępnione są numery telefonów do kapłanów i świeckich psychologów, którzy będą udzielać wsparcia duchowego i psychologicznego.
  • Dzisiaj I Niedziele Adwentu. – w kościele błogosławimy Wieniec Adwentowy, oraz nasze domowe wieńce które w naszych rodzinach, będą przypominały o trwającym Adwencie.
  • Po Mszy można odbierać poświecone opłatki – ofiary przeznaczamy na ubezpieczenie naszych kościołów – opłatki można odbierać przez cały Adwent w dniach odprawiania Mszy św.
  • Jest także możliwość nabywania świec na stół wigilijny, wspierając Dzieła Caritas – dzięki środkom pozyskiwanym od ludzi dobrej woli i instytucji. Caritas prowadzi Domy Samotnej Matki, kuchnie dla ubogich, świetlice, noclegownie i ogrzewalnie - cena 6 zł
  • W nadchodzącym tygodniu w poniedziałek św. Andrzeja Apostoła, w piątek św. Barbary a w następną Niedzielę św. Mikołaja oraz zmiana tajemnic Różańcowych – w miesiącach zimowych nie będzie niedzielnych Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • W tygodniu Msze Roratnie  – zapraszam Dzieci i Dorosłych z Lampionami.
  • W tym tygodniu zapraszam Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz Rodziców na Msze św. w czasie której poświęcone zostaną Medaliki. Sucha – środa o 17.00, Książ Śląski – Czwartek o 17.00, Zatonie – Piątek o 17.00 – proszę aby Rodzice ufundowali Medaliki dla Dziecka.
  • W I Piątek od rana odwiedziny chorych i seniorów w domach.
  • W I Piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. szczególni dla praktykujących 9 Pierwszych Piątków Miesiąca
  • W kościele w Zatoniu za tydzień w sobotę o godz: 17.00 oraz w niedzielę o godz; 11.00 odbędzie się Kiermasz Świąteczny, na którym będzie można zakupić Dekoracje Bożonarodzeniowe, wykonane przez Panie i Rodziców dzieci Zatońskiego Przedszkola.
  • Obecnie w kościołach na Mszy może przebywać w Suchej 12 osób, w Książu Śląskim 8 osób, w Zatoniu 30 osób i w Ługach 25 osób.
  • Zachęcam do lektury aktualnych tygodników Niedzieli i Gościa Niedzielnego – cena 6 zł.
  • Kancelaria Parafialna do czasu obowiązywania Strefy Czerwonej nie będzie czynna – w sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny.
  • Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedziele (…) oraz za składane ofiary i każde dobre dzieło na rzecz naszej Parafii.

Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę oraz życzę Dobrej Niedzieli i Błogosławionego Tygodnia.

ZIELONA GÓRA – SUCHA

kościół św. Marcina z Tours

2.12.2020

Roraty. – Dziękczynno błagalna w intencji Basi.

Za + Antoninę i Mamerta.

KSIĄŻ ŚLĄSKI

kościół narodzenia św. Jana Chrzciciela

3.13.2020

6.11.2020

• Za + Jana Szwast – w 2 rocznicę śmierci.
  • Za + Ireneusza Roszak – w 2 rocznicę śmierci.

ZIELONA GÓRA – ZATONIE

kościół Mariacki

1.12.2020

Roraty.

Dziękczynno błagalna w intencji Elżbiety i Arka o Boże błogosławieństwo w ich Rodzinie.

4.12.2020

Sakrament Pokuty.

5.12.2020

Msza św. Niedzielna.

Msza z przeproszeniem Pana Boga za grzechy i niewiarę w Rodzinie.

6.12.2020

11.00 Za + Kazimierę Stanek – w 1 rocznicę śmierci.

ŁUGI

kościół parafialny św. Wawrzyńca

4.12.2020

Sakrament Pokuty.

Roraty – za + Józefa Cieszadlika – w miesiąc po śmierci i pogrzebie.

5.11.2020

Roraty

6.12.2020

Za + Łucję Bogusiewicz – w 2 rocznicę śmierci.