Ekstremalna Droga Krzyżowa ponownie w Parafii Ługi

26 marca z naszej parafii wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tegoroczne hasło EDK to: „Rewolucja pięknych ludzi”, czy podejmiesz wyzwanie i staniesz się pięknym człowiekiem?

Do tej pory wyzwaniem EDK było przejście minimum 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydawał się wielki. Teraz to za mało. Nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Od dzisiaj miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno.

Zapraszamy na EDK AD 2021!

EDK Zatonie 2021

W tym roku trasa „ Żółta – Księżnej Doroty”  liczy 44 km i przebiega przez miejscowości :

Zatonie (początek) – Sucha – Ługi – Otyń – Zakęcie – Stary Staw – Lelechów – Czasław – Książ Śląski – Barcikowice – Zatonie (koniec).

Rozpoczynamy w dniu 26 marca 2021:
- sprzedaż pakietów rozpoczynamy od godziny 17:00  przy kościele w Zatoniu (koszt pakietu 20 zł),
- od 17:30będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi,
- o godzinie 18:00 rozpocznie się msza święta,
- po mszy każdy z uczestników EDK wyrusza w samotną wędrówkę.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wielkopostnym wydarzeniu zachęcam do zapisania się przez stronę  Strona EDK Zatonie 2021

Koordynator EDK
Tomek Sucholas